Vánoce, vánoce přicházejí......

VZKAZNÍČEK

TOPlist

 Vánoce, vánoce přicházejí...... 

 Toplink - katalog odkazů 

 CZIN.eu

CatRank JyxoRank - svatecni.webgarden.czJyxoRankS-Rank - svatecni.webgarden.czS-Rank

RSS

RSS

Vánoční příběhy

Miluju vánoce

Už od dětství miluju tu vánoční atmosféru plnou vůní vanilky, skořice, pomerančů, purpury a očekávámí.

 

Už od dětství miluju tu vánoční atmosféru plnou vůní vanilky, skořice, pomerančů, purpury a očekávámí.
Takže i jako dospělá a matka dvou ratolestí se snažim o vytvoření té správné vánoční nálady a pohody. Za vydatné pomoci mou ditek a manžela se u nás peče, uklízí, zdobí, zpívají se koledy a vyprávi se pohádky.
Před pár lety, kdy jsme s manželem dostali naš nový byt to nebylo jiné. Vánoční přípravy v plném proudu, děti plni očekáváni a venku hustě sněžilo už 14 dní před štedrým večerem. Cukroví, františek a purpura voněli po celém domě a zbývalo už jen pár maličkostí aby rodina mohla zasednout ke štědrovečernímu stolu. Jako každoročně, jsem vánočky připravovala 23.12.  děti loupali mandle, manžel hnětl těsto, popíjeli jsme čaj a zpívali koledy. Pěkná atmosféra že?  Zadělali jsme těsto na dvě  vánočky, dali je na plech, potřeli vejci a dali péct. No a protože vánočky se pečou poměrně dlouho, pustili jsme si televizi.  Vtom mladší dítě začalo kašlat, ošívat se a kňourat, že ho svědí  tělíčko. Opravdu, malý měl po těle vyrážku a než jsme mu udělali laické vyšetření, změřili  teplotu a rozhodli se, že pojedeme na pohotovost, tak vánočky se nám v troubě krásně spálili.
To už pobrekávalo i druhé děcko, manžel frflal, že to teda budou  vánoce a já měla na
krajíčku. Vánočky jsme vyhodili, děcka oblékli a jeli na pohotovost, kde nam sdělili, že dětičky mají  neštovice. Cestou domu jsme v lékárně vyfasovali pěknou dávku tekutého pudru a ve večerce  jsme koupili vánočku.  Doma jsme díky pudru udělali z dětiček kropenaté slepičky a šli spát.
Na štědrý den bylo dětem hůř a tak polehávali u pohádek. Manžel potají zdobil stromeček a já se věnovala přípravám v kuchyni. Tak nějak probíhalo vše bez patřičné nálady. K večeru děcka ale pookřála a tak jsme se všichni těšili se na ježíška. Věčeře proběhla v klidu a po ní jsme pouštěli lodičky z ořechových skořápek, když najednou zazvonil zvoneček a to bylo znamení, že ježíšek už přišel.
Vzali jsme děcka za ručícky a za zpěvu:  Narodil se kristus pán jsme vešli do pokoje, kde jsme očekávali zářící stromeček a pod ním dárky. Stromeček opravdu hodně zářil, on totiž přímo hořel a pod ním už hořely i dárky. Děcka začali jak na povel brečet, manžel začal křičet, že to jsou ty moje voskové svíčky, že jinde mají pohodu, protože tam není ženská tak blbá jako já, protože na stromeček nechce svíčky voskové, ale elektrické. Já křičela na něj, že jedině on může takhle blbě dát na stromek svíčky a takhle blbě je zapálit aby hned chytli. A ať něco dělá, nebo že jinak vyhoříme. Vzala jsem děti odvedla je od hořícího stromečku a začala je uklidňovat. Manžel mezitím uhasil stromeček a dárky, které už nebyli k použití.
Oba jsme pak uklidňovali děcka a jeden druhému jsme se omlouvali, když najednou zvonek.
Všichni jsme ztuhli a děcka hned, že se určitě vrátil ježíšek s dárkama.
Šla jsem otevřít a za dveřma stála moje sestra s jejím manželem a dětma, kteří bydlí v bytě přímo proti nám. A že prý viděli z okna co se u nás stalo a protože u nich ježíšek jestě nebyl, a protože tuší že ze stromečku a z dárků nic není, vzali se  švagrem děti, stromeček a potají i dárky a šli k nám.
Ségra mi pomohla uklidit, chlapi naaranžovali stromek a dárky, které poctivě rozdělili
na dárky pro jejich děti a na dárky pro naše děti. Opět zazvonil zvoneček a opět jsme šli držíc se za ruce a zpívajíc:  Narodil se kristus pán ke stromečku. Co na tom, že jsme tam stáli já ubrečená, manžel napůl mokrý a děti v pyžámkách a kropenatí a oroti tomu sestra usměvavá, nalíčená, švagr v pěkném obleku a jejich děti svátečne oblečeni?  Vše tentokrát proběhlo hladce.
Zkrátka jak se říká: konec dobrý, všechno dobré. Já prostě miluju vánoce.

Mimochodem, na silvestra vypukly neštovice u sestry a tak jsme jim návštěvu oplatili.


Šťastné a vesele vánoce.

 

Žádné komentáře