Vánoce, vánoce přicházejí......

VZKAZNÍČEK

TOPlist

 Vánoce, vánoce přicházejí...... 

 Toplink - katalog odkazů 

 CZIN.eu

CatRank JyxoRank - svatecni.webgarden.czJyxoRankS-Rank - svatecni.webgarden.czS-Rank

RSS

RSS

Vánoční příběhy

Dítě skoro pod stromeček

Nakonec vše dobře dopadlo! Co na tom, že jedny Vánoce se skoro musely škrtnout, když všechny další už byly radostné...
Nakonec vše dobře dopadlo! Co na tom, že jedny Vánoce se skoro musely škrtnout, když všechny další už byly radostné...

Chtěla bych se s vámi podělit o můj vánoční příběh. Bylo to před šesti lety, čekala jsem miminko a moc jsme se na něj těšili. Předtím jsem už jednou těhotná byla, ale bohužel těhotenství skončilo předčasně v 10. týdnu gravidity. Byli jsme z toho moc smutní, a když jsem otěhotněla podruhé, byla jsem moc ráda.

Jenže druhé těhotenství moc dobře neprobíhalo. Už od počátku bylo spíš rizikové, ale ranní nevolnosti brzo ustaly, bylo to stále lepší a já si těhotenství užívala. Blížily se Vánoce a já nakupovala vánoční dárky, uklízela a těšila se na svázky a miminko. V té době jsem byla už ve 24. týdnu těhotenství.

23.12., Vánoce za dveřmi, a najednou se stalo něco nečekaného... Začala jsem mírně krvácet, byla jsem z toho vyděšená a hned jsem šla do nemocnice na vyšetření. Tam mě uklidnili, o potrat se nejednalo, ale řekli mi, že budu muset nejspíš zbytek těhotenství ležet. Jinak hrozí potrat nebo předčasný porod. Byla jsem moc smutná, bála jsem se, že i mé druhé těhotenství dopadne špatně...

Přišly Vánoce. Stromeček, kapr, dárečky, vše bylo krásné, ale já musela ležet a vůbec jsem se neradovala. Pořád jsem myslela na to, že můžu o miminko přijít, když nebudu ležet. Bylo to hrozné, všichni se těšili ke stromečku, jen já ležela a ani jsem nechtěla vstávat, abych neohrozila mimi. Nakonec jsem si dárečky rozbalila vleže, ale bylo to hodně těžké, jen tak bezmocně ležet.

Musím říct, že všichni byli milí a chápali mě, moc mi pomohli. Spousta dárečků pro mě byly vlastně oblečky pro mimčo apod. Bylo mi opravdu hrozně a byly to mé nejsmutnější vánoce...

A jak to dopadlo? Pořád jsem ležela, chodila každý týden na kontroly, musela jsem brát léky, bylo to hodně náročné, ale nakonec vše dobře dopadlo. 18.3. se mi narodila dcera, jen 4 dny před termínem. Jmenuje se Eliška a teď už jí je 5 let. Je to dlouho, ale na ty smutné Vánoce nikdy nezapomenu. Pocit beznaděje a bezmoci však vystřídal v březnu pocit obrovského štěstí.

Simona

 

Originál článku:  http://vanoce.centrum.cz/vanocni-pribehy/2008/12/20/clanky/dite-skoro-pod-stromecek/

Žádné komentáře