Vánoce, vánoce přicházejí......

VZKAZNÍČEK

TOPlist

 Vánoce, vánoce přicházejí...... 

 Toplink - katalog odkazů 

 CZIN.eu

CatRank JyxoRank - svatecni.webgarden.czJyxoRankS-Rank - svatecni.webgarden.czS-Rank

RSS

RSS

- Řezy a jiné

Medové řezy

42 dkg hladké mouky, 15 dkg moučkového cukru, 5 dkg tuku, 2 vrchovaté lžíce medu, 2 vejce, 1 lžička jedlé sody

Vejce, cukr, tuk a med rozpustíme ve vodní lázni. Do mísy dáme mouku  s jedlou sodou a přidáme vychladlou medovou hmotu. Vypracujeme těsto, které  rozdělíme na 3 díly. Každý díl vyválíme na plát, který přeneseme na plech s pečícím papírem. Na několika místech propícháme nožem aby se nám netvořily bubliny. Upečeme do světle hněda. Teplé sundáme z plechu a necháme vychladnout. (Výhodou je, že upečené placky nám vydrží velice dlouho. Tudíž je můžeme péci s dostatečným předstihem.) Po té první plát potřeme krémem na to položime druhou placku, opět potřeme krémem a na vrch dáme třetí placku. Povrch potřeme čokoládou. Můžeme ale teké potřít citrónovým ledem a dle chuti posypat strouhanými ořechy, nebo čokoládovou rýží.

Krém:  1/2 litru mléka, 1 vanilkový cukr, 20 dkg cukru, 1 žloutek  6 lžic hrubé mouky, 25 dkg másla nebo Hery, rum dle chuti

Mléko, a mouku vaříme na kaši. Po odstavení přidáme žloutek. Necháme za občasného promíchání vychladnout. Máslo vyšleháme s cukrem a vanilkou a postupně přidáváme kaši. Nakonec  jemě vmícháme rum.

Krájíme na obdélníčky asi 3x6 cm. Po natření velice rychle změknou.