Vánoce, vánoce přicházejí......

VZKAZNÍČEK

TOPlist

 Vánoce, vánoce přicházejí...... 

 Toplink - katalog odkazů 

 CZIN.eu

CatRank JyxoRank - svatecni.webgarden.czJyxoRankS-Rank - svatecni.webgarden.czS-Rank

RSS

RSS

Oslavy svátků podle znamení

Energický Beran má rád všechno pod palcem. (Svým)  Nakupuje dárky spíš dřív než ostatní, ale myslí stejně hodně na sebe, jak ho mají druzí potěšit. Rád dělá výzdobu v červené barvě, pořizuje si také spoustu petard a různých žertíků, aby měli povyražení i jiní lidé. Jako muži a ženy činu se vkládají do víru zábav, občas ale přijdou domů s opicí pod čepicí a pořádnými modřinami ze rvačky. Pro své děti a blízké přesto udělají spoustu legrace a vytvoří tu pravou atmosféru.
Klidný Býk se většinou na Vánoce chystá s rozmyslem. Ví a chce, aby Vánoce byly svátky lásky a míru. A taky pěkných a "hodnotných" dárků, jak to sám chápe ze všech nejlíp. Doma připravuje pohodlí se spoustou přírodních ozdob, snaží se dělat vše vlastníma rukama, od cukroví po punč. Silvestra si většinou dost užije, protože se rád přidá ke každé veselé společnosti. Dokonce ho i dostanou z domu, což je sám o sobě výkon. Nejradši slaví v hájovně u lesa, a když tam není, stačí mu myslivec nebo borovička na zahřátí.
Těmto intelektuálům a pohyblivým bytostem většinou na Vánocích nesejde. Ale když už přijdou a někdo mu to připomene, věnuje se jim. V období před nimi má většinou málo peněz, ale vždy hodně nápadů, jak radit druhým a uždibovat přitom cukroví. Rád je slaví v kolektivu přátel a někdy i na párty v klubu. Potom si čte a baví se nad silvestrovskými čísly časopisů. Nijak to nenarušuje jeho přirozený rytmus, ale opilého za smrčkem ho můžete potkat vždy.
Zrozenci Vánoce uznávají, ale tak nějak jinak než ostatní. Nejradši by je slavili na pláži, ale když už to nejde jinak, přizpůsobí se. Ženy ve znamení raka se chtějí postarat o domácí práce a dodržet všechny rodinné rituály, muži se rádi přidají na gauči u hokeje a pohádek. Dárky mají hřejivý význam, jsou od srdce, i když muži od kolegů často dostanou i silnější pití. Silvestr většinou nedopadne pro Raky nejlíp, měli by zůstat doma. Můžou se dostat tak mimo obraz, že se možná ani neprobudí v ložnici, nebo v ložnici úplně jiné. Alespoň si ale konečně pěkně pospí.
Pro Lva má jakýkoli svátek velký význam. Adventní atmosféru miluje. Nakupuje dárky, které mají krásně blištivý obal a pro obdarované velký význam. Ženy vládnou kuchyni a muži se rádi převlečou za Mikuláše i Santa Klause, milují dramatické scény a radostné děti. Silvestra slaví po různu, často v kruhu přátel nebo obchodních partnerů. Jde jim o vybranou zábavu a dobře upravené chody, většinou oslavy nepřeženou. Pokud je ale chtějí pohostit všichni, to si pak ani druhý den nestihnou dát čočku, když naříkají nad svou hlavou.
Ano, bez Panny a jí podobných by žádné Vánoce nebyly. Ona všechno uklízí a čistí, přerovnává a připravuje k použití. Pak jen přijdou ostatní a dávají si do nosu. Proto nemá adventní období tolik ráda, ale Vánoce si pak naštěstí spravedlivě užije. Má smysl pro výzdobu přirodními věcmi, jako jsou jmelí, oříšky, františky a pochopitelně stromeček. Většina zrozenců patří mezi abstinenty, ale Silvestra většinou oslaví v příjemném okruhu lidí třeba se zpěvy a tanci.
Zrozence musí dostat atmosféra adventu, aby si Vánoce užili. Se vším si dávají na čas, protože chtějí dárky vybrat co nejlépe. Výzdoba musí mít estetické kvality, proto tak rádi navštěvují předvánoční útulné trhy nebo Vídeň a alpská města. Rádi se věnují cukroví a umísťování dárků, aby vše příjemně fungovalo. Silvestra většinou neslaví, protože v minulosti zažili horší alko-jízdy, které v nich nechaly podivné vzpomínky. Doporučujeme klid a pohodlí, ale určitě dost veselosti.
Tento typ člověka nevyhledává nákladné oslavy. Ale kvůli blízkým lidem, rodině a dětem je schopný udělat cokoliv. I zabít kapra pro vánoční tabuli. Vše se odvíjí od jeho citů, takže je možná jeho přítomnost v rodinném kruhu, ale i skok z letadla nebo návštěva přátel. Dárky od něj jsou ale skutečné a s láskou darované. Silvestra může slavit s přátelii doma, vždy ale v bujné atmosféře podpořené kvalitním pitím. Má naprosto osobité zvyky.
Tomuto znamení patří advent. Je buďto na cestách a rozjímá o dárcích, nebo v cizině a přemýšlí, jak se dostane domů. Nebo doma a rozvažuje, kdy se zase vydá pryč. Nakupuje množství dárků, když může, tak drahých, když ne, tak aspoň s pompou prezentovaných. Všechny chce potěšit a objede spoustu známých. Nemůže chybět v žádné veselé společnosti, proto Silvestra slaví rád, ale nikdo neví, kdy a kam přijde. Takže když už se druzí bavit přestávají, vždy ho vesele uvítají.
Zemitému znamení na pravých Vánocích záleží, proto se tak snaží dodržovat tradice. Vánoční stromek, dárky, svíčky, rozinky, oříšky, františek, všechno má své místo. Samozřejmě i lidé a kapři. Strávíte s nimi vše od ranních pohádek po půlnoční mši. Silvestr ale taky dokážou rozjet ve velkém, jsou mezi nimi typy, které milují dlouhé noci, které nutí si je hustě užívat. Dokážou být neudolatelní, a čím starší, tím déle vydrží. Kozoroh je prostě člověk, podle jehož zvyků si člověk může měřit hodiny do konce roku. A v novém roce znovu.
1  
2