Vánoce, vánoce přicházejí......

VZKAZNÍČEK

TOPlist

 Vánoce, vánoce přicházejí...... 

 Toplink - katalog odkazů 

 CZIN.eu

CatRank JyxoRank - svatecni.webgarden.czJyxoRankS-Rank - svatecni.webgarden.czS-Rank

RSS

RSS

Dárky

                   

Těžko si dovedeme představit vánoce bez dárků. Malé děti v očekávání dárků poslední dny před štědrým večerem samou zvědavostí nemůžou ani usnout a na štědrý den s nima není k vydržení. My dospěláci se tváříme hrdině a dost často prohlašujeme, že my nic nechceme, že máme všehno a že je škoda utácet peníze. Hned také doplňujeme, jak nám stačí být v blízkosti druhého, nebo vidět  spokojenost druhých.
Upřímě, kdo z nás tyhle slova myslí uplně vážně? Přiznejme si, že i při sebevětším hrdinství je nám pak skutečně líto, když pod stromečkem nenajdeme alespoň maličkost, která nás potěši a zahřeje u srdíčka. Vždyť nedostat alespoň maličký dáreček je jako kdyby jsme do té rodiny ani nepatřili. Celá naše snaha o vytvoření krásných vánoc v ten moment končí a my se cítíme zaskočeni a podvedeni. Proto si pro příště raději pořádně rozmysleme, co odpovíme na otazku: "Co by jsi chtel(a) k vánocům?" Také nikdy neberme  přání druhého nedostat nic vážně a vždy
si pro takového jedince připravme alespoň maličkost jako projev toho, že na něj myslíme.

Vánoční dárky mají také svou tradici a historii, která vznikla už v době římanů, kdy si lidé na oslavu Nového roku dávali dárky. Později  se oslavy Nového roku staly vánočním svátkem a tradice rozdávaní dárků zůstala a stala se projevem úcty, přátelství a lásky.
Od 16. století jsou zaznamenány důkazy o vyměňování dárků mezi příbuznými a přáteli. U nás tato tradice vznikla z koledy.
Zpočátku se dárky rozdávali osobně a nezabalené. Později přišel na řadu jak ježíšek, santa a skřítkové, tak i balení dárků.
Nejvíce dárků vždy dostávali děti a bývalo zvykem začít rozbalovat dárky ve chvíly, kdy se objevila na nebi první hvězda.
Dnes se ve většině zemí dárky rozbalují na štědrý den po večeři, na boží hod ráno a nebo na Nový rok.

Dárky mají také své pověry. Napřiklad se nesmí darovat
- nože, nůžky, ostré předměty. Popíchají prý srdce a láska se   změní v bolest
- kapesníky a perly. Ty znamenají pláč a smutek
- boty, protože hrozí rozchod
- dárky v černé barvě. Černa je znamení smutku a je symbolem zmaru, konce a smrti.

    

Posledni komentare
17.04.2015 13:09:42: Vyzkoušejte o letošních vánocích netradiční dárky pro muže
20.12.2009 20:13:06: smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}